Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, skatindama jaunuolius rinktis inžinerinės krypties profesijas, pradeda įgyvendinti projektą, kurio metu jau ateinančiais mokslo metais po Lietuvos ugdymo įstaigas keliaus modernios STEAM laboratorijos - infomobiliai. Parengta speciali metodinė medžiaga ir mobilioje laboratorijoje sumontuota moderni įranga vidurinių mokyklų moksleiviams padės iš arti pažinti gamtamokslinius dalykus ir matematikos bei technologijų meno (dizaino) pasaulius. Mokiniai galės atrasti inžinerinės pramonės specialybes, specialistų darbo procesus, o profesinio ugdymo centrų moksleiviai – atlikti profesinę praktiką.

Bendradarbiaujant su Vokietijos bei Latvijos metalo ir elektronikos pramonės darbdavių asociacijomis, LINPRA adaptavo tose šalyse sėkmingai veikiantį kombinuotą mobilios STEAM laboratorijos ir profesinio orientavimo infomobilio modelį. Projekto metu net tik kuriamas ir taikomas bendradarbiavimo tarp Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių, savivaldybių, švietimo įstaigų modelis, tačiau ir plėtojama interaktyvi duomenų bazė jaunimui. Kuriamoje duomenų bazėje bus pateikiama informacija apie elektronikos bei metalo apdirbimo pramonės specialybes, profesinį mokymą, studijas bei karjeros galimybes.

„Kiekvienais metais Lietuvos elektronikos ir metalo apdirbimo pramonė stabiliai plečia savo veiklą. Todėl natūralu, kad jaučiamas šios srities specialistų trūkumas. Jaunus žmones, jų tėvelius ir mokytojus norime supažindinti su inžinerinės pramonės profesijomis, mokymosi pasiūla ir karjeros mūsų industrijoje galimybėmis. Šis interaktyvus infomobilis –laboratorija puiki galimybė ne tik pamatyti ir išbandyti naujausias technologijas ir įrenginius, tačiau ir sužinoti apie inžinerinės pramonės krypčių studijas ir jas pasirinkus atrandamas perspektyvas“, – teigia LINPRA direktorius Gintaras Vilda.

 Infomobilyje, kurio ilgis siekia 17,5 m, sumontuota moderni technika: 3D spausdintuvai, tekinimo ir frezavimo staklės, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įranga, įvairūs mokomieji stendai. Sudaryta galimybė kompiuterizuotose mokymo vietose išbandyti staklių valdymo bei gamybos ciklo simuliacines programas – moderniais programinio valdymo įrenginiais pasimokyti valdyti tekinimo ir frezavimo stakles, pasigaminti sau malonų suvenyrą.

„Užsienio šalių patirtis rodo, jog geriausių rezultatų, ruošiant inžinerinės pramonės specialistus, pasiekiama mokymo įstaigoms glaudžiai bendradarbiaujant su įmonėmis. Įgyvendindami šį projektą ir siekiame skatinti mokslo įstaigų bei įmonių bendradarbiavimą, tolimesnis šios iniciatyvos tikslas - padėti žmogui suplanuoti savo profesinę karjerą taip, kad jis sukurtų didžiausią pridėtinę vertę sau ir visuomenei. Norime parodyti, jog inžinerinės specialybės yra išties patrauklios ir paklausios“, – teigia metalo apdirbimo įmonės, „Baltec CNC Technologies” valdybos pirmininkas Gintaras Rimša. „Baltec CNC Technologies” yra viena iš LINPRA narių.

 Infomobilio demonstracinę versiją vasario 4 d. galima apžiūrėti tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“. O jau nuo rugsėjo mėnesio net keli tokie infomobiliai pradės keliones po Lietuvos ugdymo įstaigas. Norintys šį infomobilį pakviesti į savo ugdymo įstaigą, gali kreiptis el. paštu info@linpra.lt.

Parengta pagal LINPRA pateiktą informaciją